Online Hediye Siparişi

Ben genel olarak romantik bir erkek değilim. Bir kızın hayallerini süsleyebilecek kadar yakışıklı da değilim. Kadın ruhundan da anladığım pek söylenemez. Bu nedenle bir bayanın hayalinde ki bir erkek olmadım, hiç. Aslında kendime zaman zaman kızıyorum. Ancak insan olduğu kişiden başkası olamıyor. Değişim hiç de kolay değil.

Ne zaman duygusal anlamda hayatıma bir bayan girse; hemen tası tarağı toplayıp kaçıyor. Kime kızabilirim ki bu durumda? Ben bir bayan olsam; ben de benim gibi bir erkeği tercih etmezdim. Aslına bakarsanız; değişmeye çalışıyorum. Bu konuda da pek başarılı olduğumu söyleyemem ama elimden geleni yapıyorum.

Genel olarak özel günleri aklımda tutamama gibi bir huyum var. Evet, yanlış duymadınız! Birisi bana bir özel günden bahsettiği zaman aklım onu hemen gerilere itiyor ve yok sayıyor. Neden bunu yapıyorum, inanın ben bile bilmiyorum. Bu konunun benim için artık çin işkencesi halini aldığını söyleyebilirim.

Neyse ki teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya başladım. Böylelikle ben unutsam bile bilgisayarım hatırlıyor. Bu nedenle hayatım boyunca yanımda olmasını istediğim tek şey; bilgisayarım. Hayatımın aşkına rastladığımı düşündüğüm şu günlerde bir “özel gün krizi” yaşamak istemiyorum. Bu konuda da her zaman teknolojinin yardımını almaya devam ediyorum.

Mesela kız arkadaşımın doğum gününden birkaç günde alarm çalmaya başlıyor. “Doğum günü hediyesi sipariş ver” diyor, bana. Ben de hemen internetin başına geçiyorum ve online hediye siparişi veriyorum. Hem de o güne denk gelecek şekilde ayarlıyorum, bunu. Birkaç gün önceden siparişimi veriyorum ki; o gün erkenden kız arkadaşıma ulaşsın.

Durum böyle olunca ben daha uyanmadan online hediye siparişim kız arkadaşımın kapısına ulaşıyor. Günaydın diye aradığı zaman bu günü unutmadığım için teşekkür ediyor. Aslında o gün aklımdan uçmuş oluyor ama önceden gönderilmiş hediye ile bu durumdan sıyrılıyorum. Bu yöntemi benimsediğimden beridir hayatımda ilk kez ciddi bir ilişkim oldu. Belki hafızamda sorunlarım vardır ancak ben bunu aşmayı başardım. İnternetin faydalarından en çok yararlanan kişi olarak tarihe geçebilirim. Belki de en romantik sevgili olarak! Ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>